Skuteczne rozliczanie prowizji w multiagencji

Koniec z błędami przy rozliczaniu prowizji

Koniec z błędami przy rozliczaniu prowizji

Skuteczne rozliczanie prowizji w multiagencji

Rozliczenia prowizyjne to jeden z najważniejszych elementów w Twojej multiagencji. Każdy z nas ma swój sposób i ułożony proces, który umożliwia takie rozliczenia. Excel, dział rozliczeń, systemy CRM… Każdy z tych elementów będzie miał swoje plusy i minusy. My zastanawiamy się jak możemy ten proces usprawnić. Co zrobić, aby przebiegało to szybciej, bez pomyłek i ciągłej konieczności wprowadzania poprawek.

Często spotykamy się z problemem, który jest związany z:

 • różnym formatem rozliczeń towarzystw 
 • ilością poświęcanego czasu na rozliczenia 
 • innym rozliczeniem pomiędzy towarzystwem, a multiagencją i multiagencją, a OFWCA
 • rozliczaniem płatności gotówkowych z towarzystwem ubezpieczeniowym 

Są to te najczęściej pojawiające się problemy u naszych klientów. Ciągle pracujemy nad usprawnianiem systemu i wprowadzaniem coraz to nowszych udogodnień. 

Usprawnianie procesu rozliczania prowizji w multiagencji 

 

W dzisiejszych czasach i dobie obecnej technologii firmy dążą do automatyzacji procesów, tak aby poświęcać coraz to mniej czasu na pewne czynności i zwiększać ich skuteczność. Rozliczanie prowizji w multiagencji jest właśnie jednym z tych procesów, które możesz i powinieneś zautomatyzować. 

Chciałbym, abyś poznał jeden z wielu przykładów naszych klientów i poznał efekty tej pracy. Link do opisu zamieszczę na samym dole tego artykułu, a tymczasem poznaj efekty tej pracy. 

Wdrożenie Berg System w grupie Expectum. Zobacz jak zautomatyzowaliśmy rozliczanie prowizji i jaki efekt uzyskała multuagencja

 

Grupa Expectum korzysta z naszego systemu już od 2016 roku, a w tym czasie borykali się z problemem, który był związany z innym systemem CRM. Nie był on dostosowany do branży, posiadał wiele ograniczeń. Przez co nie mógł być wdrożony u pośredników. Dodatkowo brak modułu rozliczeń wymusił na firmie zatrudnienie dwóch, etatowych pracowników do działu rozliczeń. Podjęliśmy się wyzwania i skutecznie usprawniliśmy pracę całej multiagencji co również wpłynęło na wielkość sprzedaży. Spójrz na efekty. 

Efekt wdrożenia dedykowanego CRM’a: 

 • Wdrożenie systemu u pośredników (online). Skuteczniejsza komunikacja, lepszy podgląd na ogólne funkcjonowanie multiagencji 
 • Osiągnięcie liczby wznowień na poziomie 93% 
 • Zwiększenie ilości produktów na jednego klienta. Średnio 4
 • Rozliczanie prowizji ograniczono do kilku godzin. Pamiętajmy, że wcześniej obsługiwało to dwóch, etatowych pracowników. 

System rozliczeń w Berg System został indywidualnie dostosowany do ich pracy i potrzeby. Udało się również sprawnie przeprowadzić migracje bazy danych z poprzedniego systemu do nowego. Dzięki temu multiagencja wciąż mogła sprawnie korzystać z systemu bez obawy o utratę danych, które były zapisane w poprzednim CRM’ie. 

Cały przykład pracy z grupą Expectum znajdziesz na końcu tego artykułu. 

Jak system rozliczeń może usprawnić cały proces w multiagencji? 

 

Dosyć często dostajemy informacje od naszych klientów, że pliki prowizyjne towarzystw różnią się od siebie i nie raz zawierają błędy. W tej sytuacji postanowiliśmy to rozwiązać poprzez: 

 • skuteczne rozpoznawanie plików prowizyjnych przez system 
 • automatyczne przypisywanie sprzedaży do konkretnej osoby 
 • filtrowanie pod względem pobranych opłat gotówkowych i płatności klientów
 • generowanie prowizji dla konkretnej osoby i osobno dla multiagencji 
Filtrowanie pracowników

Co powoduje, że błędnie określona sprzedaż w towarzystwie może zostać szybko zweryfikowana dzięki możliwości podglądnięcia danej sprzedaży. Możesz to sprawnie zweryfikować poprzez odpowiednie filtrowanie jak np. podglądniecie sprzedaży konkretnego pracownika. 

Sprawdź przykład grupy Expectum 

Jest wiele elementów, które Berg System umożliwia. Szczególnie dzięki elastyczności co gwarantuje, że każdej wielkości firma może korzystać z tego rozwiązania. Już teraz możesz umówić się na bezpłatną prezentację. Nasz pracownik oprowadzi Cię po cały systemie rozliczeniowym i pokaże jak w kilku krokach możesz generować wynagrodzenia i przede wszystkim skuteczniej je kontrolować. 

Gwarantujemy Ci pomoc już podczas 14 – dniowego okresu próbnego bez konieczności przedłużania abonamentu. 

Umów się na prezentację już teraz! 

Przetestuj Berg System CRM bezpłatnie

Dominik Kumala
Dominik Kumala
Pasjonuje się Digital Marketingiem i nowymi technologiami, które wykorzystuje do swojej codziennej pracy. Oprócz projektowania lejków tworzę treści czy reklamy w środowisku Google, Facebook. Połączenie tych umiejętności pozwala mi na prowadzenie skutecznych kampanii marketingowych. Prowadzę również firmę, której funkcjonowanie opieram na pracy w systemie CRM dbając o bazę klientów i procesy sprzedaży poszczególnych produktów.

Blog

Polecane artykuły
Scroll to Top

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.