SMSy w ubezpieczeniach, czyli jak zwiększyć sprzedaż w multiagencji i u agenta ubezpieczeniowego

SMS’y najczęściej odczytywane przez klientów. Sprawdź jak to wykorzystać i zwiększyć powodzenie sprzedaży

Działania niżej opisane możesz za każdy razem realizować ręcznie, poświęcając na to dodatkowy czas, a przez to zwiększając ilość godzin Twojej pracy. Chciałbym Ci przedstawić sposób, z którego korzystam każdego dnia, a zaoszczędzony czas wykorzystuje na edukację, pozyskiwanie nowych klientów i obsługę firm. 

Oczywiście to w jaki sposób wykorzystasz każdą minutę, która Ci zostanie to juz zależy od Ciebie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz zaoszczędzić czas na wznowieniach, nieopłaconych ratach i zwiększyć szansę sprzedaży to zapraszam Cię do lektury. 

Stwórz jeden szablon, rozpocznij wysyłkę i wykorzystaj nowe funkcje 

 

  • Zwiększ ilości wznowień nawet do 95%
  • Zmniejsz ilość niezapłaconych rat klienta w terminie 
  • Oferuj ubezpieczenia w określonym czasie np. podczas wakacji czy sezonu narciarskiego

To wszystko będzie za Ciebie kontrolował system. Jakby to było gdybyś:

  • Mógł wykonywać mniej telefonów w ciągu dnia, aby poinformować o wznowieniu?
  • Pisał mniej SMS’ów z zaproszeniem do biura po wznowienie polisy? 
  • Przestał się przejmować kontrolowaniem terminów płatności za kolejną ratę? 

Koniec z poświęcaniem czasu na czynności, które mogą być dla Ciebie zautomatyzowane

 

Zautomatyzowane, czyli raz wykonana praca owocuje wiele razy w ciągu dnia, miesiąca. Prawidłowo wpisane dane na temat sprzedaży odczytuje za Ciebie program. Dzięki temu wie, kiedy poinformować klienta o wznowieniu i kolejnej racie. 

Gdy starasz się za każdym razem przypomnieć klientowi o ubezpieczeniu na wakacje czy na wyjazd na narty. Dzwonisz, piszesz email, sms’a i tak do każdego klienta? Gdybyś mógł zrobić to za jednym kliknięciem to jaką to by miało dla Ciebie wartość? 

Zwiększ sprzedaż w trakcie konkretnego sezonu. Wakacje, wyjazdy na narty, wrześniowe NNW szkolne

 

Ustawiając konkretny tekst w programie możesz przesłać odpowiednią wiadomość np. o NNW dziecka do klientów, którzy posiadają dzieci i również wyrazili zgodę na tego typu kontakt. Czyli Twoje działania są zgodne z RODO i skierowanie odpowiednio do konkretnego klienta. 

Dzięki temu unikniesz frustracji ze strony Twojego odbiorcy, ponieważ oferta będzie do niego dopasowana. Jak już wiesz jeżeli oferta jest stworzona dla Ciebie to szansa na to, że z niej skorzystasz jest większa. 

Przypomnij sobie ile razy zobaczyłeś reklamę lub propozycję kupna konkretnej rzeczy, która w danej chwili nie była dla Ciebie interesująca, a co dopiero myśleć o tym, że potrzebna. Dlatego jest to tak bardzo ważne, abyś zapisywał naprawdę szczegółowe informacje o kliencie. Kiedy wiesz, że ma dzieci, wyjeżdża na wakacje. To Twoje oferty i propozycje są idealnie dopasowane, a co za tym idzie szansa sprzedaży jest jeszcze większa. 

Zatem jak to działa i w jaki sposób możesz skorzystać z takiego systemu? 

 

Berg System specjalnie dla multiagencji i agentów ubezpieczeniowych jest zintegrowany z programem do wysyłki SMS. To znaczy, że z Twojego miejsca do zarządzania bazą klientów jesteś wstanie ustawić powiadomienia i wysyłać je zgodnie z terminem ustawionym przez Ciebie. 

Dodatkowo Berg System zbiera informacje z Twojej bazy i wie, kiedy wysłać informacje o wznowieniu, kolejnej racie, kogo poinformować o ofercie NNW dziecka czy ubezpieczenia turystycznego na wakacje. 

To jest przykładowa wiadomość z ofertą NNW szkolnego. 

Takich szablonów możesz stworzyć ile chcesz. 

Czy myślałeś o tym, aby przesłać SMS’a do klienta po podpisaniu umowy z podziękowaniem i prośba o opinie Twojej firmy? 

Jest to kolejny złoty środek na zdobywanie referencji i poleceń od klientów! W systemie znajdziesz możliwość stworzenia wiadomości i wysłania SMS’a np. jeden dzień po podpisanej umowie.

SMS w ubezpieczeniach

Jeżeli chcesz sprawdzić jak to działa w praktyce to przetestuj Berg System przez 14 dni za darmo. Dodaj przykładowo 3 klientów, którym kończy się ubezpieczenie, stwórz swój szablon i aktywuj wysyłkę. 

W tym wszystkim pomoże Ci zespół Berg System już podczas darmowego okresu próbnego. Wiem, że możesz teraz nie mieć czasu, ale pomyśl ile go możesz zaoszczędzić dzięki takiej funkcji. 

Podziel się artykułem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące rynku finansów, ważnych zmian w prawie oraz porad jak usprawnić Twoje działania, abyś zarabiał jeszcze więcej. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki jak wykorzystać Berg System podczas swojej codziennej pracy.

Zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości o treści marketingowej dotyczącej Berg System na Twój adres e-mail.

jak_sprzedawac_fotowoltaike_door_to_door

Jak sprzedawać fotowoltaikę door to door?

Branża PV jest obecnie tak bardzo nasycona różnego rodzaju firmami zajmującymi się sprzedażą fotowoltaiki, że coraz trudniej, by handlowcy za każdym razem mieli do dyspozycji

jak_sprzedawac_fotowoltaike_przez_telefon

Jak sprzedawać fotowoltaikę przez telefon?

Sprzedajesz fotowoltaikę, ale wyniki jakie osiągasz w sprzedaży bezpośredniej Cię nie zadowalają? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę w branży PV i chcesz się dowiedzieć

jak_wybrac_crm_dla_fotowoltaiki?

Jak wybrać CRM dla fotowoltaiki?

Masz firmę sprzedającą fotowoltaikę i zastanawiasz się jak lepiej można prowadzić swój  biznes? Nie masz kontroli nad handlowcami? Tracisz klientów przez co nie rozwijasz się

Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.