Jak Berg System oszczędził Pure Finance 30 000 zł

bergsystem_klient_purefinance_white_logo


Branża:
 KredytyIlość użytkowników:
do 10Korzysta od:
2017 roku

2000
Rok założenia
Liczba nowych klientów
Obsługiwane banki

Pure Finance to firma doradztwa finansowego i ubezpieczeniowego, która świadczy swoje usługi na terenie aglomeracji Śląskiej i okolic. Od 8 lat świadczą usługi dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. W swojej ofercie posiadają szereg produktów takich jaki:

  • Kredyty
  • Produkty inwestycyjne
  • Leasingi
  • Ubezpieczenia
  • Odszkodowania powypadkowe

Wyzwanie

Właściciel – Michał Pawlik borykał się z problemem bezpieczeństwa danych osobowych. Dotychczas wszystkie niezbędne i najważniejsze informacje były przechowywane w Excelu. Dodatkowo narzędzie musiało być dopasowane do już wcześniej ustalonego procesu sprzedaży. 

Działamy na rynku finansowym, gdzie bezpieczeństwo danych jest najważniejsze. Obowiązuje nas choćby tajemnica bankowa, a plik Excel jest łatwo skopiować. Znam historię systemu jednego z wiodących banków, gdzie dyrektor regionu mógł kilkoma kliknięciami wygenerować całą bazę klientów wraz z umowami. Chciałem zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, dlatego ważne było stworzenie takiego systemu, w którym użytkownik nie może wykraść tak łatwo całej bazy.

Firma potrzebowała systemu, który zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych i zapewni bezproblemowy proces sprzedaży, który umożliwi sprzedaż głównie kredytów, a także produktów inwestycyjnych, ubezpieczeń, leasingów i odszkodowań powypadkowych.

Drugie oczekiwanie, jakie miałem wobec systemu, to jego dostosowanie do naszych potrzeb, zdefiniowanie naszego procesu sprzedaży kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także działań cross-sellingowych związanych z ubezpieczeniami.

Rozwiązanie

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa przez Berg System jest priorytetem. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne są przechowywane dane. W trakcie spotkania handlowego przedstawiliśmy klientowi odpowiednie rozwiązanie, które również sprostało wdrożeniu elastycznego procesu sprzedaży. 

Początkowo Pure Finance chciało wdrożyć własne rozwiązanie z przekonaniem, że będzie to najbezpieczniejszy sposób przechowywania danych. Jednak stworzenie takiego systemu to co najmniej 30 tyś. zł na start. Do tego doliczamy miesięczne koszty utrzymania infrastruktury i administratora. 

Aby odpowiednio przygotować system i zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie przystąpiliśmy do transferu danych, które były najważniejsze dla klienta.

Nasze rozwiązania, pod kątem infrastruktury i bezpieczeństwa, są na poziomie towarzystw ubezpieczeń.

W kolejnych etapach wdrażania systemu, stanęliśmy przed wyzwaniem dostosowania procesu sprzedaży do obecnych standardów. 

Dzięki elastyczności Berg System mogliśmy stworzyć proces, który był dopasowany do wymagań klienta. Dzięki temu klient nie był zmuszony do wprowadzania zmian w dotychczasowych procesach.

Efekt biznesowy

Na samym początku Pure Finance zaoszczędziło już 30 tyś. zł na systemie CRM. Do tego udało się zaoszczędzić znaczną ilość czasu ze względu na wdrożenie gotowego rozwiązania. 

Pure Finance oprócz zachowania bezpieczeństwa danych na najwyższym poziomie. Korzysta z procesu sprzedaży, który znacznie ułatwia dosprzedaż produktów, a co za tym idzie udało się zwiększyć ilość produktów na jednego klienta.

W tej chwili mam zapewnione bezpieczeństwo moich danych, poprzez dostosowanie różnych poziomów dostępu dla różnych użytkowników. Poza tym dane (również te archiwalne), są trwale przechowywane i aktualizują się na bieżąco, a ja nie muszę łączyć różnych tabelek z Excela. To duża wygoda i oszczędność czasu.

Dlaczego Pure Finance wybrało Berg System?

Przekonała mnie historia i podejście założycieli Berg System. Mieli gotowe rozwiązania, rozumieli specyfikę mojej branży i sami sugerowali właściwe rozwiązania. Ich argumentacja przekonała mnie, że tworzenie własnego rozwiązania, to w mojej sytuacji więcej kosztów niż zysków. A lepsze rezultaty osiągniemy, jeśli będziemy mogli skupić się na tym, co jest naszym biznesem, czyli sprzedaży, a nie informatyce.

Scroll to Top

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.