Berg System dla niezależnego doradcy finansowego - Piotr Sałata

bergsystem_klient_logo_altreo_piotrsalata@2


Branża:
 InwestycjeIlość użytkowników:
1Korzysta od:
2017 roku

2000
Rok założenia
Klientów VIP
300 MLN
Wartość portfela (PLN)

Charakterystyka Klienta

Piotr Sałata jest niezależnym doradcą finansowym, który po ponad 10 latach doświadczenia w bankowości inwestycyjnej rozpoczął pracę na własny rachunek.

Punkt wyjścia

Na początku działalności Piotr Sałata pracował korzystając z Excela. Jednak przy bazie ok. 1000 nazwisk klientów to narzędzie było nieefektywne. Pan Piotr, mając doświadczenia z dużych banków, wiedział, że będzie potrzebował systemu CRM.

W Excelu nie miałem historii klienta, nie był on połączony z produktami. Żeby zebrać informacje o kliencie musiałbym siedzieć z 10-cioma otwartymi plikami.

Definicja problemu

Wybór systemu CRM, który pozwoliłby na kilka kluczowych z punktu widzenia użytkownika działań. Po pierwsze – priorytetem była możliwość podglądu Szans Sprzedaży – listy potencjalnych wygranych kontraktów. Jest to narzędzie, którego brakowało w bankowych systemach CRM. Drugą pożądaną funkcjonalnością było zebranie całej historii klienta w jednym miejscu, co niemożliwe było w Excelu. Trzecią integracja z Kalendarzem – tak, aby każdego dnia system generował listę zadań do wykonania. Możliwość korzystania z systemu CRM w telefonie stanowi dodatkowy atut. Po analizie dostępnych na rynku ofert – Piotr Sałata zdecydował się na wdrożenie Berg System.

Efekt biznesowy

Nie wyobrażam sobie teraz pracy bez Berg System. Tu nie tylko rejestruję transakcje, ale przede wszystkim mam znakomite narzędzie do serwisowania klienta. Wiem, kiedy kończy mu się produkt inwestycyjny, nawet jeśli nie kupił ode mnie, wiem, jaki był tego powód

Przekłada się to na kilka korzyści biznesowych. Pierwszą z nich jest możliwość skalowania biznesu. Równoczesna obsługa nawet 100 klientów nie jest problemem, przy użyciu Excela, już przy 20 klientach powstawał chaos. Drugą jest zwiększenie wartości klienta w czasie (Long-Term-Value) – dzięku Berg System, Pan Piotr Sałata może lepiej dostosować ofertę nowych produktów. To przekłada się oczywiście wprost na wyniki finansowe.
Scroll to Top

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.