Berg System dla FindFunds – rozwiązanie dedykowane

bergsystem_klient_logo_findfunds@2_białe


Branża:
 Crowdfunding UdziałowyIlość użytkowników:
od 10 do 50Korzysta od:
2016 roku

2000
Rok założenia
Liczba inwestorów
400000
Zebrany kapitał (PLN)

Charakterystyka Klienta

FindFunds to serwis oferujący możliwość crowdfundingu udziałowego. Prywatni inwestorzy mogą już na wczesnym etapie działania objąć udziały w firmach oferujących innowacyjne rozwiązania. Serwis w swych założeniach nawiązuje do takich platform jak np. Kickstarter, Beesfund.

Punkt wyjścia

Punktem wyjścia było stworzenie od zera całego serwisu, który byłby zintegrowany z systemem CRM. Należało w nim spiąć elementy związane m.in. z bezpieczną obsługą płatności, dystrybucją treści na stronie. Nie było gotowych rozwiązań, wszystkie elementy platformy zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby FindFunds. Tak mówi o nim Lucyna Warda, CEO FindFunds:

W FindFunds potrzebowaliśmy dedykowanego systemu, który spełni kilka kluczowych wymagań. Przede wszystkim musiał umożliwiać zawieranie umów on-line oraz automatyczne rozliczenia. Berg System był w stanie zaproponować spersonalizowane rozwiązania technologiczne.

Definicja problemu

Stworzenie od zera systemu crowdfundingu udziałowego. Kluczowe funkcjonalności: rejestrowanie umów on-line, bezpieczeństwo systemu płatności oraz integracja z systemem CRM.

Dodatkowo we wstępnym okresie działania serwisu, Berg System wspierał tworzenie samych kampanii crowdfundigowych.

Obawy związane z wdrożeniem

Ze względu na skalę trudności projektu, istniały obawy związane z terminowością wykonania. Lucyna Warda, CEO FindFunds mówi o tym w ten sposób: – W związku z poprzednimi doświadczeniami, obawiałam się współpracy przy wdrożeniu. Okazało się jednak, że wszystko przebiega niezwykle płynnie. Zaskoczyła mnie szybkość pracy nad systemem.

Efekt biznesowy

W efekcie wdrożenia powstała w pełni funkcjonalna platforma crowdfundingowa. Założenia terminowe zostały dotrzymane.

Dzięki wdrożeniu Berg System powstała platforma i mogliśmy zacząć przeprowadzać akcje crowdfundingowe. W trzech pierwszych zebraliśmy niemal 500 tysięcy złotych.

Scroll to Top

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.