Berg System dla Assiduus – rozwiązanie dla doradztwa finansowego

bergsystem_klient_logo_assiduus@2_białe


Branża:
 Doradztwo FinansoweIlość użytkowników:
 ok. 300 osóbKorzysta od:
2014 roku

Lata współpracy
Klientów indywidualnych
Klientów biznesowych

Assiduus to grupa kapitałowa z 20 letnim doświadczeniem, która funkcjonuje bardzo szeroko na rynku finansowym. Obecnie obsługują w zakresie bankowości, pośrednictwie finansowym, dotacjach unijnych, sukcesji, księgowości, prawie podatkowym i energii odnawialnej. Obsługują klientów indywidualnych i biznesowych. 

Wyzywanie

Wdrożenie systemu, którym może posługiwać się stale rosnąca grupa kapitałowa. Konieczne było rozwiązanie dwóch problemów, które pojawiały się przy wcześniej wykorzystywanych narzędziach. 

Wprowadzenie dedykowanych dostępów do systemu, biorąc pod uwagę zakres kompetencji poszczególnych spółek, grup czy osób. 

Dodatkowo zaistniały oczekiwania względem Intranetu i modułu e-learningowego, który umożliwiał podnoszenie kompetencji i udział w szkoleniach grupowych.

Potrzebowaliśmy przejrzystego i odpowiedniego rozdzielenia dostępów dostosowanych do zakresu kompetencji poszczególnych spółek, grup i osób. Ponadto byliśmy zainteresowani w pozyskaniu narzędzia umożliwiającego udział w zgodnych z polityką firmy szkoleniach wybranych grup osób w konkretnym czasie.

Rozwiązanie

Stanęliśmy przed wyzwaniem wprowadzenia systemu do grupy, w której poszczególne spółki różniły się poszczególnymi aktywnościami. Dzięki temu, że System od początku jest przygotowany dla branży finansowej i stworzony tak, aby mógł być elastyczny udało się przydzielić odpowiednie uprawnienia. Połączyliśmy całą grupę w jednym systemie. Stosując odpowiednie uprawnienia dostępu. 

Dostosowaliśmy intranet i platformę e-learningową, która jest bezpośrednio z nim połączona uwzględniając wymagania klienta. Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość wprowadzenia szkoleń firmy zgodnie z jej polityką i nadaliśmy odpowiednią kontrolę nad systemem szkoleniowym. 

Elastyczność. To najcenniejsza z naszego punktu widzenia cecha Berg System. Zwłaszcza, że spółki wchodzące w skład grupy Assiduus zajmują się zupełnie odmiennymi aktywnościami.

Efekt biznesowy

Na podstawie czterech lat współpracy oceniliśmy efekty wdrożenia Berg System do grupy Assiduus. 

  • Klient uzyskał pełną kontrolę nad efektami pracy grupy. 
  • Zaoszczędził znaczną ilość czasu na przeprowadzaniu szkoleń. 
  • Uzyskał ścisłą kontrolę nad dostępami poszczególnych spółek, grup i osób.
  • Przejrzystość informacji i pełna kontrola kompetencji w dostępnie do konkretnych działań to efekt, który był od początku oczekiwany przez klienta.

Dzięki temu, że Berg System jest dostosowany do specyfiki naszej branży, mogliśmy zapanować nad obszarem kompetencji i informacji wewnętrznej

Scroll to Top

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.