szkic_człowiek_davinci

Sztuczna Inteligencja staje się partnerem sprzedawcy. Berg System pracuje nad rozwiązaniem, które zrewolucjonizuje CRM

Na początku XIX wieku angielscy tkacze bali się, że maszyny parowe zabiorą im pracę. W czasie każdego przełomu część osób obawia się zmian. A inni (tzw. early adopters) widzą szanse w nowych technologiach. W tej chwili stoimy na progu nowego wielkiego przełomu – prace nad Sztuczną Inteligencją (AI) wyszły z etapu badań na etap wdrożeń. Jedno z takich rozwiązań – moduł AI DaVinci – szykuje Berg System. Dzięki temu praca agentów ubezpieczeniowych i doradców finansowych stanie się łatwiejsza.

Berg System wyszedł właśnie z takiego założenia, że wykorzystanie mechanizmów Sztucznej Inteligencji będzie tym, co dziś użytkownikom da przewagę konkurencyjną. Zaś za kilka lat będzie podstawą działania. Tak powstał moduł DaVinci – czyli mechanizm, który wykorzystuje Big Data do tego, by przewidywać preferencje zakupowe klientów. Jak to ma działać?

Użytkownicy systemu CRM codziennie wprowadzają do systemu dziesiątki, setki umów, magabajty czy wręcz gigabajty danych. Rejestruje się zarówno udane transakcje, jak i przegrane deale, dane klientów, godziny rozmów itp. itd. W ten sposób sami użytkownicy Berg System tworzą ogromną bazę rozmaitych danych. Zadaniem algorytmów Sztucznej Inteligencji będzie znalezienie powiązań, ukrytych struktur pomiędzy zasobami. Mechanizmy będą działały tym lepiej im więcej danych będzie do analizy. Można powiedzieć, że DaVinci żywi się danymi.

Efektem pracy DaVinci będą generowane na żywo podpowiedzi sprzedażowe ze szczególnym uwzględnieniem cross- i up-sellingu. Analizując profil klienta, będzie go porównywał z zakupami jakich dokonali podobni odbiorcy i aktualizował o nowe dane. Nie będzie to dany raz na zawsze wzorzec, ale „uczący się” algorytm. Im więcej będzie danych, tym dokładniejsze i lepiej dostosowane będą podpowiedzi systemu. W ten sposób przyszłość wkracza do rozwiązań wspierających sprzedaż. CRM za sprawą stworzonego przez Berg System modułu DaVinci przestaje być tylko narzędziem do rejestracji transakcji. Sztuczna Inteligencja staje się partnerem sprzedawcy.

Jeszcze 10 lat temu mało kto korzystał ze smartfona. Urządzenie, bez którego dziś nie wyobrażamy sobie codziennego życia mieli nieliczni. Nie było jeszcze większości aplikacji i siłą rzeczy smartfon pełnił przede wszystkim funkcję telefonu. Dziś to interaktywne, multimedialne narzędzie, które nie tylko zastępuje nawigację, odtwarzacz i konsolę do gier, ale oferuje również dostęp choćby do konta bankowego. Jeszcze kilka lat temu mało kto był w stanie sobie wyobrazić to, jak smartfon wpłynie na nasze życie. Podobnie jest dziś z AI. Jeszcze nie wiemy jak w pełni wykorzystamy możliwości jakie stwarza, ale już pierwsze zastosowania pokazują, że tej rewolucji nie można przegapić.

AI nie zastąpi człowieka. Szczególnie w tak „ludzkiej” dziedzinie jak sprzedaż. Jednak może być znaczącym wsparciem, kolejnym narzędziem, które wyręczy człowieka w analizie.

Sprzedawaj więcej z Berg System

Dołącz do najlepszych firm takich jak Porównywarka Leasingowa.
Sprawdź co Berg System jest w stanie osiągnąć dla Twojego biznesu.

Podziel się artykułem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące rynku finansów, ważnych zmian w prawie oraz porad jak usprawnić Twoje działania, abyś zarabiał jeszcze więcej. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki jak wykorzystać Berg System podczas swojej codziennej pracy.

Zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości o treści marketingowej dotyczącej Berg System na Twój adres e-mail.

Przewiń do góry