dziecko_szkoła_ubezpiecz

Szkolne NNW. Jak wykorzystać początek roku szkolnego?

Pani Karolina wiedziała, że dostanie odszkodowanie. Na szczęście ubezpieczenie jej syna obejmowało okres wakacyjny. Bo wtedy właśnie miał miejsce wypadek, który odmienił życie rodziny. Potrącony chłopiec spędził prawie dwa miesiące w Centrum Zdrowia Dziecka. A ona razem z nim.

Łzy w oczach

Kiedy już po wszystkim wróciła z dzieckiem do domu, udała się do agenta, który grupowo ubezpieczył całą klasę. Po dwóch tygodniach na jej koncie pojawiły się wreszcie pieniądze, miała łzy w oczach. Dostała 1266 zł. Mniej więcej tyle, ile wydała tylko na opłaty dla szpitala za to, by móc spać na fotelu przy łóżeczku syna. Wszystko zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które akceptowała Rada Rodziców.

Jaka nauka płynie z tej historii dla agenta ubezpieczeniowego? Pierwszą i oczywistą rzeczą jest to, że ludzie potrzebują ubezpieczeń NNW dla dzieci. Każdy rodzic będzie chciał chronić swoje dziecko. Ale ważniejsze jest to, że dla bardzo wielu klientów, to nie cena a zakres ubezpieczenia będzie kluczowym czynnikiem wyboru. Bo przecież na zdrowiu dzieci się nie oszczędza. Od czasu wypadku, Pani Karolina kupuje dodatkowe ubezpieczenie nie tylko dla syna, ale obejmujące całą rodzinę.

 

Sezon na Szkolne NNW

Naturalnym terminem, w którym zawiera się takie ubezpieczenia jest początek roku szkolnego. Często klasy i szkoły robią to hurtowo i mają swoich upatrzonych dostawców. W jaki sposób, pomimo tego, agent może zwiększyć swoją sprzedaż w tym terminie? Warto wykorzystać nowoczesne narzędzia marketingowe.

6przejrzyste

Najcenniejszym aktywem każdej agencji jest baza klientów. Dobry program klasy CRM, taki jak Berg System, pozwala na łatwe wyfiltrowanie klientów, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. W ten sposób będziemy mogli dotrzeć z naszą ofertą do potencjalnych klientów tuż przed pierwszym września albo zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Automatycznie wyślemy im naszą ofertę wskazanym kanałem – SMS-em lub mailem. Na kolejne dni możemy dodać do Kalendarza przypomnienie o wykonaniu telefonu.

 

Inne sposoby

 

Podobne przypomnienia można wysłać także zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego, ale także w innych momentach. Na przykład jeśli w mediach poruszany jest temat bezpieczeństwa dzieci.

 

Kolejnym pomysłem, jest wyfiltrowanie osób, które mają już u nas ubezpieczenia dla dzieci. Im możemy zaproponować upgrade polisy na całą rodzinę.

Oczywiście, można stać pod szkołą z bannerem, ale takie kampanie były skuteczne w latach 90-tych. W 2018 roku warto jednak korzystać ze sposobów, które zajmują znacznie mniej czasu, a pozwalają na cross- i up-selling, czyli dosprzedaż i zwiększanie wartości uproduktowienia Klienta. I dotrzeć w odpowiednim momencie z ofertą do takich osób, jak Pani Karolina.

Podziel się artykułem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące rynku finansów, ważnych zmian w prawie oraz porad jak usprawnić Twoje działania, abyś zarabiał jeszcze więcej. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki jak wykorzystać Berg System podczas swojej codziennej pracy.

Zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości o treści marketingowej dotyczącej Berg System na Twój adres e-mail.

jak_sprzedawac_fotowoltaike_door_to_door

Jak sprzedawać fotowoltaikę door to door?

Branża PV jest obecnie tak bardzo nasycona różnego rodzaju firmami zajmującymi się sprzedażą fotowoltaiki, że coraz trudniej, by handlowcy za każdym razem mieli do dyspozycji

jak_sprzedawac_fotowoltaike_przez_telefon

Jak sprzedawać fotowoltaikę przez telefon?

Sprzedajesz fotowoltaikę, ale wyniki jakie osiągasz w sprzedaży bezpośredniej Cię nie zadowalają? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę w branży PV i chcesz się dowiedzieć

jak_wybrac_crm_dla_fotowoltaiki?

Jak wybrać CRM dla fotowoltaiki?

Masz firmę sprzedającą fotowoltaikę i zastanawiasz się jak lepiej można prowadzić swój  biznes? Nie masz kontroli nad handlowcami? Tracisz klientów przez co nie rozwijasz się

Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.