salata_zielone do góry

Do przegranych kontraktów warto wracać. Doradca inwestycyjny Piotr Sałata zdradza tajemnicę swojego warsztatu

Piotr Sałata jest doświadczonym doradcą finansowym. Po ponad 10 latach pracy w private banking zdecydował się pójść na swoje. O tym, jak organizuje swoją pracę, opowiadał już w tym miejscu. Dziś podzieli się z nami swoim sekretem. Dlaczego i jak wraca do przegranych kontraktów.

– Warto wrócić do przegranych kontraktów. Klienci przecież nie znikną. Często się spotykałem z sytuacją, w której doradca po przegranym kontrakcie zapominał o kliencie, wręcz obrażał się. Tymczasem ja staram się umiejętne korzystanie z listy transakcji, które nie doszły do skutku – mówi Piotr Sałata. – Po pierwsze, wiem doskonale o jakim produkcie rozmawialiśmy. To mi dużo mówi o preferencjach Klienta, ale wiem też, kiedy kończy się produkt, który kupił. To pozwala mi do niego wrócić w momencie, kiedy będzie uwalniał środki z tej inwestycji – wyjaśnia.

Kolejną ważną informacją, którą zbiera Piotr Sałata, jest powód, dla którego nie doszło do transakcji.

– Trzeba sobie odpowiedzieć, czemu Klient nie wziął produktu. Czy zabrakło mu zaufania do instrumentu, czy nie zebrał gotówki w odpowiednim czasie, bał się emitenta, a może przyczyna była inna. Sam sobie tworzę kategorie – tłumaczy Piotr Sałata. – Ja jestem niczym lekarz finansów. Dopiero kiedy znam powody, mam odpowiednie informacje, mogę znaleźć lekarstwo na bolączki. I następnym razem właściwie je wykorzystać.

dostępny crm
dostępny crm

Do tego celu Piotr Sałata używa widoku Szanse Sprzedaży w Berg System, z którego korzysta.

– W Excelu nie miałbym szans tego zebrać w jednym miejscu. Musiałbym siedzieć z 10-ma otwartymi plikami, nie miałbym historii Klienta. Dla mnie „Szanse Sprzedaży” są absolutnym priorytetem. Po połączeniu ich z Kalendarzem, zyskuję potężne narzędzie do odzyskiwania Klienta – zdradza szczegóły Piotr Sałata.

Najlepszym podsumowaniem jest jednak inna jego wypowiedź:

– W ten sposób wykorzystuję negatywne informacje na korzyść klienta. Tam gdzie inni odpuszczają, ja potrafię dopiąć duże inwestycje. A dzięki temu, że podtrzymuję spersonalizowany kontakt nawet w takiej sytuacji, moi Klienci czują się traktowani indywidualnie, nie są kolejną „rubryczką w tabeli”. I doceniają to. A dla mnie bezcenne jest to, że system przypomina o kończących się produktach bo wtedy nic mi nie umknie w bieżącej obsłudze dużej ilości klientów.

Sprzedawaj więcej z Berg System

Dołącz do najlepszych firm takich jak Porównywarka Leasingowa.
Sprawdź co Berg System jest w stanie osiągnąć dla Twojego biznesu.

Podziel się artykułem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące rynku finansów, ważnych zmian w prawie oraz porad jak usprawnić Twoje działania, abyś zarabiał jeszcze więcej. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki jak wykorzystać Berg System podczas swojej codziennej pracy.

Zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości o treści marketingowej dotyczącej Berg System na Twój adres e-mail.

Przewiń do góry