Powiadomienia SMS o urodzinach klienta

Autor: Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano dnia: 15 maja 2019r.

Z programu Berg System możemy wysyłać automatyczne powiadomienia SMS z okazji urodzin klienta. Funkcjonalność ta działa w oparciu o integrację z bramką SMS Api.

Jak skonfigurować gotowy szablon SMS z życzeniami urodzinowymi do klienta?

1. Z Menu bocznego przechodzimy do modułu Narzędzia marketingowe

narzędzia marketingowe 1

 

 2. Następnie klikamy zielony przycisk dodaj w górnym prawym rogu ekranu

dodaj_koniec umowy_tworzenie treści

 3. Wypełnij formularz edycji powiadomienia SMS

 

  • wprowadź nazwę szablonu

nazwa_urodziny_klienta

  • w zakładce Odniesienie wybierz z listy rozwijanej kryterium według którego System wysyła powiadomienie.

urodziny klienta

 

  • następnie należy określić ramy czasowe – czyli kiedy ma zostać wysłany SMS do klienta. W przypadku urodzin należy wybrać przed, a w ilości dni 0, aby klient otrzymał je w dniu urodzin

kiedy_urodziny klienta

 

  • W kolejnym kroku przechodzimy do tworzenia treści powiadomienia SMS. W przypadku urodzin klienta piszemy życzenia jakie mają być rozsyłane, a z Pól systemowych można pobrać swoje imię i nazwisko do podpisu. Należy pamiętać, że System pobiera dane dokładnie tak jak są wprowadzone, czyli nie odmienia słów.

 

ostatni_urodziny

Nie trzeba pamiętać o dacie urodzin klienta. System automatycznie wysyła SMSy w określonym terminie zgodnie z wybranymi parametrami.

Po dodaniu całej treści zatwierdzamy zielonym przyciskiem Zapisz w przypadku gdy edytujemy treść lub Dodaj jeśli tworzymy nową.

  • w Narzędziach marketingowych w sekcji powiadomień można zarządzać powiadomieniami. Edytować bądź włączyć lub wyłączyć gotowe szablony

 

slajd_urodziny

Poniżej gotowy szablon, z którego można skorzystać przy tworzeniu własnego SMSa z życzeniami urodzinowymi do klienta.

To dziś jest wyjątkowy dzień! Przesyłam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia. Pozdrawiam, {%firstNameParent%}{%lastNameParent%} – Twój Agent Ubezpieczeniowy.

WAŻNE

Należy pamiętać, że tego typu SMSy otrzymają tylko Ci klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną.

Przewiń do góry