Powiadomienia SMS o racie za umowę/polisę

Autor: Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano dnia: 14 maja 2019r.

 

Z programu Berg System możemy wysyłać automatyczne powiadomienia SMS przypominające klientowi o racie płatności. Funkcjonalność ta działa w oparciu o integrację Berg System z bramką SMS Api.

Jak przygotować szablon SMS z przypomnieniem klientowi o kolejnej racie za umowę lub polisę?

 

1.  Z Menu bocznego wybieramy Narzędzie marketingowe

 

narzędzia marketingowe 1

2. Następnie zielony przycisk dodaj w górnym prawym rogu ekranu

dodaj_koniec umowy_tworzenie treści

3. Tworzenie treści

 

  • wprowadzamy nazwę szablonu

przypomnienie_o racie_slajd1

  • w zakładce Odniesienie z listy rozwijanej wybieramy temat powiadomienia

rata_przypomnienie

  • następnie należy określić ramy czasowe – kiedy ma zostać wysłany SMS do klienta. W przypadku przypomnienia o racie płatności należy wybrać przed oraz określić na ile dni przed terminem opłaty przypomnieć klientowi o płatności.

przypomnienie_rata_dni_kiedy

  • W kolejnym kroku przechodzimy do tworzenia treści powiadomienia SMS. W przypadku przypomnienia klientowi o racie płatności za umowę czy polisę wprowadzamy treść , a z Pól systemowych warto wybrać numer umowy, termin płatności oraz swoje imię i nazwisko do podpisu. Należy pamiętać, że System pobiera dane dokładnie tak jak są wprowadzone, czyli nie odmienia słów.

slajd_treść_przypomnienie_rata

Nie trzeba pamiętać o ratach płatności za poszczególne umowy czy polisy klientów. System automatycznie wysyła SMSy w określonym terminie zgodnie z wybranymi parametrami.

Po dodaniu całej treści zatwierdzamy zielonym przyciskiem Zapisz w przypadku gdy edytujemy treść lub Dodaj jeśli tworzymy nową

  • w Narzędziach marketingowych w sekcji powiadomień można zarządzać powiadomieniami. Edytować bądź włączyć lub wyłączyć gotowe szablony

slajd_urodziny

Poniżej gotowy szablon, z którego można skorzystać przy tworzeniu własnego SMSa z przypomnieniem klientowi o terminie płatności raty za polisę czy umowę.

Dzień dobry, informuję że dnia {%date%} przypada termin płatności raty za polisę {%title%}. Z poważaniem, {%firstNameParent%}{%lastNameParent%} – Agent ubezpieczeniowy

WAŻNE

Należy pamiętać, że tego typu SMSy otrzymają tylko Ci klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną.

Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.