Powiadomienia SMS o końcu umowy/polisy.

Autor: Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano dnia: 10 czerwca 2019r.

Z programu Berg System możemy wysyłać automatyczne powiadomienia SMS do klienta z informacją o kończącej się umowie czy polisie. Funkcjonalność ta działa w oparciu o integrację z bramką SMS Api.

Jak skonfigurować gotowy szablon SMS o kończącej się umowie/polisie?

1. Z Menu bocznego przechodzimy do modułu Narzędzia marketingowe

narzędzia marketingowe 1

2. Następnie klikamy zielony przycisk dodaj w górnym prawym rogu ekranu

dodaj_koniec umowy_tworzenie treści

 3. Wypełnij formularz dodawania powiadomienia SMS

  • wprowadź nazwę szablonu

koniec_umowy_pierwszy_slajd

  • w zakładce Odniesienie wybierz z listy rozwijanej kryterium według którego System wysyła powiadomienie

zakończenie_slajd2

  • następnie należy określić ramy czasowe – czyli kiedy ma zostać wysłany SMS z informacją do klienta. W przypadku kończącej się umowy zaznaczamy przed, a w ilości dni, liczbę dni na ile przed końcem umowy ma zostać wysłany SMS z przypomnieniem.

koniec_umowy_ilość_dni

  • w kolejnym kroku przechodzimy do tworzenia treści powiadomienia SMS. W przypadku kończącej się umowy czy polisy klienta warto pobrać z Pól Systemowych dane takie jak numer umowy, data końca oraz dane Agenta. Należy pamiętać, że System pobiera dane dokładnie tak jak są wprowadzone, czyli nie odmienia słów.

koniec_umowy_slajd_pola

 

Nie trzeba pamiętać o kończących się umowach czy polisach klientów. Skonfigurowany z bramką SMS Api System automatycznie wysyła SMSy w określonym terminie zgodnie z wybranymi parametrami.

Po dodaniu całej treści zatwierdzamy zielonym przyciskiem Dodaj w przypadku gdy tworzymy nową treść lub Zapisz jeśli dokonujemy edycji powiadomienia

  • w Narzędziach marketingowych w sekcji powiadomienia można zarządzać przygotowanymi powiadomieniami SMS. Edytować, włączyć lub wyłączyć gotowe szablony

slajd_urodziny

Poniżej gotowy szablon, z którego można skorzystać przy tworzeniu własnego SMSa z informacją do klienta o kończącej mu się umowie czy polisie.

Informuję że dnia {%sopFinishDate%} kończy się umowa {%title%}. Proszę o kontakt w celu porównania ofert i wznowienia umowy. Z poważaniem, {%firstNameParent%}{%lastNameParent%} – Twój Agent Ubezpieczeniowy

WAŻNE

Należy pamiętać, że tego typu SMSy otrzymają tylko Ci klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną.

Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.